Proč je nevýhodné na začátku stanovit příliš vysokou cenu?

Mnozí klienti dělají velkou chybu – žádají za svoji nemovitost příliš mnoho peněz! Na začátku nemovitost nadhodnotí s argumenty, že ,,to alespoň zkusí”. A začnou nabízet nemovitost s nepřiměřeně vysokou cenou. Ale co bude následovat?

Nemovitost bude setrvávat na trhu dlouhou dobu neprodaná a tím bude ztrácet na atraktivitě. V průběhu času bude následovat sleva za slevou. A potencionálním zájemcům bude divné, kde je ,,zakopán pes”. Proč se stále zlevňuje a nemovitost zůstává i po takové době na prodej?

Po několika měsících (někdy i letech) byste stejně zlevnili a pravděpodobně ještě víc, než kdybyste nastavili cenu hned od začátku správně. Nelze opomenout ani náklady, které s nemovitostí po tuto dobu budete mít. Těmito náklady jsou například daň z nemovitosti, opravy, energie, fond oprav (v případě bytu), údržba zahrady

 Jak na to?

Se správným nastavením ceny Vám jistě ochotně pomůže Váš realitní makléř. Měli byste od něj požadovat odůvodnění jeho úsudku. Nejlépe by cena měla být stanovena na základě porovnání cen podobných nemovitostí, které byly v nedávné době skutečně prodány. A pokud byste chtěli opravdu za svou nemovitost dostat nejvyšší možnou cenu – jeho doporučení neignorujte!!!

 

Co když bude cena stanovena příliš nízko?

Velké množství nabídek od případných zájemců by mělo cenu přirozeně zvednout na správnou úroveň. Tedy není třeba se obávat, že prodáte svoji nemovitost pod cenou.

 

Autor článku: Markéta Mazancová